אבני חן לשיבוץ

אבני חן איכותיות, מלוטשות, מסוגים שונים החל מאבני חן קטנות לשיבוץ ועד אבני חן גדולות לתצוגה ודקורציה.

אבן חן סיטרין, תכונות ושימושים

אבן חן סיטרין, תכונות ושימושים

סיטרין Citrine איכותי מלוטש לשיבוץ - תעודה 5.73 קרט (אפריקה) עיצוב טיפהסיטרין Citrine איכותי מלוטש לשיבוץ – תעודה 5.73 קרט (אפריקה) עיצוב טיפה

סיטרין – אבן חן

סיטרין (Citrine) היא אבן חן מסוג קווארץ בעלת גוון צהוב ענברי מאבני החן הבודדות שצבען צהוב אמיתי. הצבע הצהוב של סיטרין הוא תוצאה של מעורבות מועטה מאוד של אטומי ברזל מחומצן באבן כך שתכולת הברזל קובעת את מידת הצבע צהוב בהתאם לרמת חימצון אטומים אלו. בסיטרין טבעי רואים מעין צבע מעושן צהוב ברמות שונות או חסרי צבע עם רק רמז צהוב, זהוב עמוק או חום.

אבן דומה לסיטרין במראה היא הטופז (Topaz) וקשה מאוד להבחין בין סיטרין מלוטש לטופז. זהו אחד המקורות לכינויים "טופז זהוב" (gold topaz) טופז סיטרין, טופז זהב, טופז מדירה וטופז ספרדי שניתן לסיטרין במשך השנים. עם זאת מדובר בשתי אבנים שונות לחלוטין שכן הטופז מכיל אלומיניום ופלואור והוא כבד וקשה יותר מהסיטרין.

שמה של אבן החן סיטרין

מקור השם סיטרין (Citrine) במילה הלטינית citrina שמשמעותה "צהוב" וממנה גם התפתחה המילה citron לעצי הדרים קדומים שמהם התפתחו זני פרי ההדר המודרניים.

היסטוריה של סיטרין

סיטרין היה בשימוש כבר בתקופת היוונים ההלניסטים (כ 200 לפנה"ס) ואף קודם לכך.

ביהדות, יתכן והסיטרין שובץ  כאבן העשירית מאבני החושן שתורגמה במקומות שונים למילה קריאוליק (Chrysolitus) שמשמעותה ביוונית היא "אבן הזהב". וְהַטּוּר, הָרְבִיעִי–תַּרְשִׁישׁ וְשֹׁהַם, וְיָשְׁפֵה; מְשֻׁבָּצִים זָהָב יִהְיוּ, בְּמִלּוּאֹתָם. שמות, כ"ח, כ'
אולם, באותה מידה ייתכן והאבן בחושן היתה טופז (Topaz) או בריל ( beryl ) שגם להן גווני זהב צהבהב.

במאה ה 18 חיבתה העזה של המלכה ויקטוריה לאבן הסיטרין ולגוונים הצהוב הביאה לפופולאריות גדולה של האבן, בעיקר הודות לכך שהמלכה דרשה כי אורחים המגיעים לארמונה בסקוטלנד ילבשו קילט סקוטי מעוטר בסיכת אבן סיטרין.

משמעויות הקשורות לאבן סיטרין

בשל צבעה הצהוב הנקי והיפהפה קשורות לסיטרין משמעויות המתייחסות לזריחת השמש כמקור לנוחות, חום וכוח התומכים בהתחלה של רצון אישי, חשיבה חופשית ומימוש תקוות וחלומות.
אבן סיטרין היא מאבני הקווארץ הבודדות שלא נדרש מהן להיות נקיות לחלוטין מאחר ואלו אבנים המטהרות את עצמן וגבישי סיטרין סופגים אנרגיות שליליות מהגוף ומהסביבה ומעבירים אותם לאדמה. מסיבה זו משמשת האבן בטיפול יעיל של אנרגיה שלילית.

התדר של גבישי סיטרין רוטט בקצב המעודד יצירתיות, מקל על המרת תקווה וחלומות למציאות' ריפוי רגשות שליליים קידום יחסים בין-אישיים בריאים, הקניית תחושה מחודשת של הבנה, הגדלת עושר ושגשוג ושפע באופן כללי ונדיבות המאפשרת את שיתוף העושר עם אחרים.

שימוש באבן חן סיטרין

יש להחזיק אבן סיטרין בכיס או בארנק כדי להרוויח כסף ולהגביל הוצאות מופרזות, להצלחה בקריירה, במיוחד לאנשי כספים, תקשורת ומכירות, אנשים העוסקים ברפואה.
לאמנים, לאנשים המבקשים יותר יצירתיות ודמיון.
אבן סיטרין כמתנה לילד שזה עתה נולד תעזור בהקניית ביטחון, סקרנות, אושר, בריאות טובה, אינטליגנציה וריפוי.
לענוד תכשיט המשובץ באבני סיטרין להשגת בהירות מחשבה ופיתוח ראיה רוחני טובה יותר.

להניח אבן סיטרין על שולחן העבודה או בקרבת מקום כך שתנודות הקווארץ הצהוב יהיו בסביבתך.

לענוד  קמע עשוי גביש סיטרין צהוב אמיתי סביב הצוואר כדי לחזק את הביטחון העצמי.

להניח אבני סיטרין באזורים שבהם אור השמש משתקף דרכן כדי לנקות רוחות שליליות, לא ידידותיות הנמצאות בסביבה וכן כמצעי למניעת חזרתן.

האמונה היא כי לאנשים החווים אי מקובלות חברתית פיזית או רגשית צורת קונוס בדומה לגדל פעמונים של אבן סיטרין מסייעת במיקוד רגשות חיוביים ואמונה וביטחון עצמי.

בפנג שואי משמעות אבן הסיטרין היא אנרגיה ואש, אם כי מאופקת במקצת. הצבע הצהוב השמשי של האבן הוא השורש של משמעות הסיטרין המקנה שמחה, אנרגיה ואור בכל חדר או בבית.

במדיטציה החזקת גביש סיטרין תוך כדי המדיטציה מקנה חום פנימי וחיצוני, כדי לאת כוח האור המוזהב אל תוך העולם הגשמי.

אבן סיטרין היא אבן המזל בגלגל המזלות למי שנולד במזל סרטן ואריה. צבעי האבן הצהובים מייצגים את אור הקיץ, החמימות ואת השמש במרכז היקום.

ריפוי רוחני

לאבן הסיטרין תכונות ריפוי רוחני והן מועילות במיוחד לאנשים רגישים מאוד הפגיעים לאנרגיה והשפעה של אחרים. האבן משפרת את האאורה סביב הגוף ומקדמת הגנה על ההילה.

כוחות הריפוי של אבן הסיטרין קשורים להעצמה והערכה עצמית בריאה, שיחרור רגשות שליליים, עזרה לאנשים הנאבקים בדיכאון, הפחתת רגישות לביקורת, ביטוי עצמי ויצירתיות טובים יותר, אופטימיות התורמת לשחרור העבר ופניה אל העתיד. בנוסף תורמת האבן לריפוי רגשי על ידי הגנה מפני קנאה וריגול תוך עידוד אושר ואהבה והגנה מפני שברון לב.

לילידי מזל סרטן האבן מקנה בהירות, הארה, אופטימיות וחמימות.
לילידי מזל אריה האבן מעניקה התלהבות, אושר, הצלחה וכוח.

ריפוי פיזי

האמונה היא כי אבן סיטרין יכולה לחזק את האנרגיה הפנימית, את הכושר הגופני, הדחפים העצביים ואת היכולת להתרכז. עשויה להקל בעיות זיכרון לטווח קצר, תסמונת עייפות כרונית ומחלות ניווניות, לספק איזון לבלוטת התריס ולרסן את ההתקדמות של גידולים, כמו גם לשפר את העיכול ולהגביר את בריאות הלבלב והטחול ולהקל על זיהומים בשלפוחית ​​השתן ובכליות. האבן נחשבת כמחזקת שיער, ציפורניים ועור וכן מקלה סימפטומים הקשורים להפסקת הווסת וגיל המעבר בשל האמונה כי היא עוזרת להגברת האיזון ההורמונלי ולהפחתת ההשפעה של גלי חום ועייפות, בחילות והקאות כמו גם בחילות בוקר.

צ'אקרות

אבן סיטרין מקושרת לצ'אקרת מניפורה, מקלעת השמש הממוקמת שלוש אצבעות מעל הטאבור וצ'אקרת המין, סוואדהישטהאנה הממוקמת שלוש אצבעות מתחת לטאבור. להניח אבן סיטרין צהובה בצורת קונוס כך שקצה הקונוס מצביע לכיוון הצ'אקרה המבוקשת על מנת לנתב את האנרגיה הטהורה אל תוך הגוף.
לענוד עגילים עם אבן סיטרין כך שהעין השלישית מתחזקת מקרבתם.

לחגור חגורה עם אבזם אבן סיטרין, טבעות וצמידים עם אבן סיטרין או שרשרת מותן רופפת לחיזוק צ'אקרות מקלעת השמש והמין.

מערת סיטרין איכותית גובה 52.5 סמ

טבעת יוקרה עבודת יד כסף 925 ציפוי זהב ורודיום שחור בשיבוץ אבני רודונייט וסיטרין

סיטרין Citrine מלוטש לשיבוץ כ : 8 קרט יחידה (ברזיל) מידה: כ:: 7*10*23 מ"מ

בחר גודל פונט
ניגודיות